Skip to content Skip to footer

Nadal możecie podjąć ULTRA wyzwanie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wybierzcie MTB, gravel lub szosę. Do tego mini maraton MTB dla całych rodzin!

ULTRA dla początkujących i zaawansowanych fanów tej formuły

Jura Krakowsko-Częstochowska zyskuje z roku na rok, także wśród fanów rowerów. Dlatego właśnie tutaj postanowiliśmy postawić na formułę ULTRA.

Mamy różne opcje, zarówno dla wytrawnych uczestników tego typu wydarzeń, jak i dla rozpoczynających swoją przygodę z ULTRA.

Wydarzenie towarzyszy obchodom Światowego Dnia Roweru 2023 ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

II edycja ULTRA Jura MTB Maratonu

Tym razem wybieramy się w trasę szlakiem zamków i ich ruin, których przecież na Jurze nie brakuje. Dlatego też trasa jest nieco dłuższa niż podczas pierwszej edycji ULTRA Jura MTB Maratonu.

  • Start: Krzeszowice
  • Meta: Częstochowa (fabrykarowerów.com)

Łącznie to niemal 180 kilometrów doskonałej trasy.

A może gravel lub szosa?

To nowość w tym sezonie, czyli gravelowa przygoda dla każdego lub opcja szosowa. Dzięki trzem dystansom możecie wybrać właściwą dla siebie liczbę kilometrów.

Dla długodystansowców do pokonania będzie ponad 400 kilometrów na gravelu i 500 kilometrów na szosie. ale jeśli lubicie trasy w okolicach „setki” to możecie skierować się na najkrótszy z dystansów.

Na finał rodzinny maraton MTB

Rodzinna niedziela przy Fabryce Rowerów w Częstochowie! 4 czerwca zapraszamy Was na ostatni dzień ULTRA Jura Bike Weekend, podczas którego każdy będzie mógł się sprawdzić w naszym mini maratonie MTB, na trasie o długości 23 kilometrów.

Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe oraz konkursy z nagrodami – główną z nich jest rower marki TREK.

Rywalizacja odbywa się w kategoriach wiekowych (osobno dla kobiet i mężczyzn) oraz w kategoriach OPEN. Nie ważne jednak czy jedziecie po podium, czy też dla rozrywki – liczy się dobra zabawa!

W ramach maratonu zostaną również rozegrane Pierwsze Mistrzostwa Drogowców MTB o puchar Prezesa Polskiego Kongresu Drogowego.

Zapisy możliwe są internetowo (do 2 czerwca) oraz na miejscu, odwiedzając biuro zawodów przed maratonem.