Skip to content Skip to footer

Sport i polityka nigdy nie powinny iść w parze, ale kiedy dzieją się tak straszne rzeczy jak obecnie w Ukrainie – trudno jest milczeć.

Wiemy, że każdy z Was pomaga jak może – my również, a ponieważ wolimy czyny od słów skupiamy się głównie na realnych działania. Długo też zastanawialiśmy czy możemy coś jeszcze zrobić… nie chcemy jednak organizować kolejnej zbiórki, nowej akcji, których przecież jest już bardzo wiele. Dlatego też decydowaliśmy się na dwa działania.

  1. Zawieszamy możliwość startów obywateli Rosji i Białorusi w naszych wydarzeniach. Nie można przecież udawać, że nic się nie dzieje i nie wyobrażamy sobie wspólnych startów i rywalizacji.
  2. Chcemy przekazać 4 zł z każdego sprzedanego numeru startowego na wsparcie mieszkańców Ukrainy. Pieniądze trafią na konto jednej z organizacji, które są obecnie zaangażowane we wsparcie. Dzisiaj nie zdecydowaliśmy jeszcze na jaki konkretny cel pójdą te środki – wiecie dobrze, że sytuacja jest dynamiczna, więc w momencie ich przekazywania wybierzemy tę organizację, która pozwoli na szybkie przekazanie realnej pomocy.

Jesteśmy również otwarci na Wasze propozycje, zarówno dotyczące akcji związanych z pomocą jak i tego gdzie dokładne powinny trafić zebrane pieniądze.