Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to jedno z największych w Polsce miast pod względem powierzchni. Pomimo wciąż działających tam obiektów przemysłowych, powinno być kojarzone przede wszystkim z terenami zielonymi, jeziorami oraz atrakcjami turystycznymi.

Dąbrowa Górnicza

Cztery jeziora Pogoria, określane mianem Pojezierza Dąbrowskiego to wymarzony teren nie tylko dla wędkarzy, żeglarzy, windsurferów, ale też rowerzystów, rolkarzy, obserwatorów ptactwa i dzikiej przyrody, a zimą również dla miłośników biegów narciarskich. Doskonale przygotowana infrastruktura wypoczynkowa, wraz z bazą noclegowa, pozwalają miło spędzić czas zarówno w samym sercu miasta, jak również na terenie jezior czy Pustyni Błędowskiej (jedyny w Polsce obszar śródlądowy, na którym występują wydmy). Ponad 80 km tras rowerowych pozwolą odkryć uroki tej części Zagłębia z perspektywy siodełka rowerowego.

Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej działa jeden z największych parków wodnych w województwie śląskim – Nemo. Do dyspozycji gości są 4 baseny, zjeżdżalnie, sauny, brodziki dla dzieci, grota solna, siłownia, gabinet masażu, a nawet kręgielnia.

Również miłośnicy zabytków i kultury znajdą w Dąbrowie Górniczej coś dla siebie, za sprawą budowli z XVII, XVIII i XIX wieku oraz licznych spektakli teatralnych, występów muzycznych i kabaretowych, które odbywają się w Pałacu Kultury Zagłębia oraz hali „Centrum”.

Dąbrowa Górnicza