DĄBROWA GÓRNICZA – PRO

Start / meta: Eurocamping – Dąbrowa Górnicza (Błędów), ul. Żołnierska 130
Długość trasy: 64 km
Profil trasy: trasa_gora 810 mtrasa_dol 810 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – 2017 [zip]

DĄBROWA GÓRNICZA – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Eurocamping – Dąbrowa Górnicza (Błędów), ul. Żołnierska 130
Długość trasy: 23 km
Profil trasy: trasa_gora 237 mtrasa_dol 237 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Rywalizację rozpoczynamy długą 3-kilometrową prostą przez las, gdzie wytrenowani zawodnicy mogą jechać nawet 40 km/h. Po przejechaniu miejscowości Laski, wjeżdżamy w teren, który o tej porze roku jest błotnisty. Na 7. kilometrze można trafić na duże rozlewisko.

Od tego momentu teren zaczyna się wznosić i opadać, nie będzie już długich i prostych odcinków. Dojeżdżając do 12. kilometra zawodnicy trafią na single track wzdłuż rzeki Przemszy.

W rejonie ulicy Łazy Błędowskie (18. kilometr trasy) zaplanowaliśmy rozjazd, to ostatnia szansa na podjęcie decyzji o dystansie, który chcą pokonać startujący w maratonie. PRO skręca w lewo, HOBBY i FAMILY w prawo – stąd już niewiele do mety, jednak i na tym krótkim odcinku trafić można na kolejne single tracki przez las.

W przypadku dystansu PRO rozpoczynamy jazdę odcinkami interwałowymi. Od Niegowonic trasa będzie korzystała z uroków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pojawi się sporo podjazdów i zjazdów. W miejscowości Hutki-Kanki trasa prowadzi single trackiem przy rozlewiskach Parzoch, a chwilę później trafiamy w miejsce gdzie konieczne będzie zajście z roweru i podbiegnięcie z nim do góry.

Po drodze do miejscowości Chechło pokonujemy dwa potoki, w których stan wody jest zwykle niski, a chwilę później teren będzie się ponownie wyrównywał, za to tempo zawodników z całą pewnością zwiększy się. Aż do miejscowości Hutki-Kanki można spodziewać się piaszczystego podłoża, polecamy jazdę lewą stroną wyznaczonego szlaku.

Dojeżdżając do osiedla Piaski, pokonujemy niewielką rzekę, można wjechać do wody lub przejść po przygotowanej kłodzie.

Mijając osiedle Piaski trafiamy na szeroką i płaską drogę, następnie na fragment asfaltowy, aby ostatnie 3 kilometry do mety przejechać lasem.