GLIWICE – PRO

Start / meta: Ośrodek Wypoczynkowy CZECHOWICE / Gliwice, ul. Ziemięcicka 62
Długość trasy: 76 km
Profil trasy: trasa_gora 725 m trasa_dol 725 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Gliwice – 2017 [zip]

GLIWICE – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Ośrodek Wypoczynkowy CZECHOWICE / Gliwice, ul. Ziemięcicka 62
Długość trasy: 32,5 km
Profil trasy: trasa_gora 280 mtrasa_dol 280 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Gliwice – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Gliwicką trasę zaczynamy od trudnych technicznie singli na wysokości Łabęd, którymi dojeżdżamy w rejon osiedla Kopernika. Następnie przejeżdżamy ulicę Toszecką i kierujemy się w rejon osiedla domków jednorodzinnych.

Po przejechaniu Szałszy wjeżdżamy w tereny polne i leśne, tu trasa prowadzi na północy i północny-zachód w kierunku Tarnowskich Gór. W Świętoszowicach zlokalizowany będzie rozjazd, gdzie zawodnicy na dystansach HOBBY i FAMILY pojadą w lewo, w na dystansie PRO należy skręcić w prawo. W pierwszym przypadku zawodnicy do mety będą wracać głównie polami przez Ziemięcice. Na dystansie PRO pojawi się z kolei bufet w okolicy autostrady A1, a chwilę później do pokonania będzie stary szlak kolejowy z grząskimi kamieniami. To miejsce tzw. mijanki, gdzie uczestnicy wyścigów będą również wracać w stronę mety.

W międzyczasie trasa będzie prowadzić przez Kamieniec, Księży Las aż do Miedar. Stąd już niedaleko do pięknego parku w Reptach. To jedno z najciekawszych miejsc na trasie.

Oznaczenia tras

Na każdej z tras znajdą się oznaczenia, które będą prowadziły zawodników przez kolejne kilometry. Dla poszczególnych dystansów, tablice będą miały przyporządkowane kolory.

  • ŻÓŁTY – oznaczenia dla dystansu PRO
  • CZERWONY – oznaczenia dla dystansów HOBBY i FAMILY
  • NIEBIESKI – oznaczenia dla wyścigów dziecięcych KIDDY

  

Dodatkowo na trasie będą umieszczone tablice informacyjne, których zadaniem jest m.in. ostrzeganie przed miejscami niebezpiecznymi, brakiem przejazdu, czy też zapowiadające bufety i rozjazd.

Rozjazd

Dystanse PRO i HOBBY/FAMILY prowadzą tą samą trasą przez 19 kilometrów. W rejonie ulicy Mikulczyckiej w Świętoszowicach zawodnicy na dystansie PRO pojadą w prawo, natomiast na dystansach HOBBY i FAMILY będzie konieczne wykonanie skrętu w lewo.

Bufety

Zawodnicy rywalizujący nad dystansach PRO, HOBBY i FAMILY będą mogli skorzystać z bufetów. W przypadku dystansu PRO będą to trzy bufety na 21. kilometrze trasy, następnie 37. kilometrze oraz 65. kilometrze. Z kolei na dystansach HOBBY i FAMILY dostępny będzie jeden bufet na 21. kilometrze trasy.

Limity czasowe

Klasyfikacja
Limit klasyfikacji to godz. 16.45, zawodnicy którzy pojawią się na mecie po tym czasie, nie będą klasyfikowani.

Wjazd na trasę dystansu PRO
Limit wjazdu na trasę dystansu PRO (od 19. kilometra, za rozjazdem) – godz. 13.05 (po tym czasie wjazd na dystans PRO będzie zamknięty).

Zabezpieczenie trasy
Limity związane z zabezpieczeniem trasy obejmują poszczególne odcinki.

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansu PRO:

  • Odcinek od startu do pierwszego bufetu: godz. 13.20 (zamknięcie bufetu)
  • Odcinek od pierwszego do drugiego bufetu: godz. 14.20 (zamknięcie bufetu)
  • Odcinek od drugiego do trzeciego bufetu: godz. 16.05 (zamknięcie bufetu)
  • Odcinek od trzeciego bufetu do mety: godz. 16.30

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansów HOBBY/FAMILY:

  • Odcinek od startu do rozjazdu: godz. 14.50
  • Odcinek od rozjazdu do bufetu: godz. 15.00
  • Odcinek od bufetu do mety: godz. 16.30