Kopalnie pomysłów, pokłady możliwości

Jastrzębie-Zdrój leży w południowej części województwa śląskiego niedaleko granicy z Czechami. Miasto jest doskonale skomunikowane – odległość od Katowic wynosi jedynie 60 km, a od drogi szybkiego ruchu Katowice – Wisła 10 km.

Bliskość Beskidów oraz niewielkie odległości od popularnych miejscowości wypoczynkowych są dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz osób odwiedzających miasto istotnym elementem stanowiącym o jego atrakcyjności.

Kultura i sport

W mieście nie brakuje miejsc pozwalających aktywnie spędzać wolny czas. Sięgnąć można zarówno po atrakcje z pogranicza kultury i rozrywki, jak i dobrze wykorzystać czas stawiając na sport.
Miasto znane jest z drużyny siatkarzy Jastrzębski Węgiel, a także piłkarskiego GKS-u Jastrzębie.

Pagórkowaty teren sprzyja rowerzystom. Zarówno na terenie miasta, jak i w jego okolicy, nie brakuje interesujących terenów do jazdy na dwóch kółkach. Znaleźć można coś zarówno do jazdy po szosie oraz w terenie.

Dla inwestorów

Na terenie miasta działa Katowicka Specjalne Strefa Ekonomiczna, podstrefa jastrzębsko-żorska, która pomaga w rozwoju przedsiębiorczości. W strefie ekonomicznej działalność gospodarcza prowadzona jest na preferencyjnych warunkach.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
al. Józefa Piłsudskiego 60
44-335 Jastrzębie-Zdrój
tel. 32 4785 100
e-mail: miasto@um.jastrzebie.pl
Informacja Urzędu Miasta tel. 32 4785 211

www.jastrzebie.pl