OLKUSZ – PRO

Start / meta: Park Rekreacyjno–Krajobrazowy SILVER PARK / Olkusz, ul. Głowackiego
Długość trasy: 63,2 km
Profil trasy: trasa_gora 926 m trasa_dol 926 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Olkusz – 2017 [zip]

OLKUSZ – HOBBY

Start / meta: Park Rekreacyjno–Krajobrazowy SILVER PARK / Olkusz, ul. Głowackiego
Długość trasy: 30,9 km
Profil trasy: trasa_gora 442 m trasa_dol 442 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY – Olkusz – 2017 [zip]

OLKUSZ – FAMILY

Start / meta: Park Rekreacyjno–Krajobrazowy SILVER PARK / Olkusz, ul. Głowackiego
Długość trasy: 18,7 km
Profil trasy: trasa_gora 226 m trasa_dol 226 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans FAMILY – Olkusz – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Trasa przebiega w całości po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zaczynamy w miejscu niezwykle przyjaznym fanom jazdy na rowerze, czyli w olkuskim Silver Parku. Następnie jedziemy 2-kilometrowym odcinkiem szosowy, aby chwilę później przenieść się w wymagający teren. Tu czeka nas ostry podjazdy, a w dalszej kolejności pojawią się dukty leśne, które doprowadzą nas do wzniesień w Jaroszowcu.

W Jaroszowcu znajduje się pierwszy rozjazd, gdzie trasa FAMILY odłączy się od dystansów PRO i HOBBY. Teren od tego miejsca jest zróżnicowany, pojawiają się zarówno szerokie ścieżki leśne, jak i wąskie podjazdy. W Kobylicy zlokalizowany zostanie drugi rozjazd, gdzie rozdzielą się dystanse HOBBY i PRO. Trasa HOBBY od tego miejsca będzie prowadzić piękną ścieżką wzdłuż Białej Przemszy, z kolei trasa PRO prowadzi przez Góry Bydlińskie aż do ruin zamku w Smoleniu. To najdalej wysunięty punkt na północ.

W dalszej kolejności czeka nas powrót przez Ryczów i Żelazko, ponownie pojawią się zarówno wąskie ścieżki leśne, jak i szerokie dukty.

Cała trasa maratonu w Olkuszu jest bardzo urozmaicona, nie brakuje odcinków technicznych i stromych podjazdów. Najwięcej jest ich na dystansie PRO, jednak również rywalizujący na dystansach HOBBY i FAMILY mogą się spodziewać ciekawych odcinków o zróżnicowanym podłożu i pięknych widoków.