PSARY – PRO

Start / meta: Stadion Iskra Psary / Psary, ul. Malinowicka 5
Długość trasy: 64 km
Profil trasy: trasa_gora 915 m trasa_dol 915 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Psary – 2017 [zip]

PSARY – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Stadion Iskra Psary / Psary, ul. Malinowicka 5
Długość trasy: 25 km
Profil trasy: trasa_gora 265 mtrasa_dol 265 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Psary – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Co roku staramy się wprowadzać modyfikacje do trasy w Psarach, podobnie jest i tym razem. Główna część jest jednak niezmienna i jak zawsze wymagająca. Na dystansie PRO trasa jest jedną z trudniejszych w całym cyklu, jednak na dystansach HOBBY i FAMILY ma możliwie łagodny charakter, co nawet mało doświadczonym zawodnikom pozwoli ukończyć bez problemu wyścig.

Start i meta będą tradycyjnie zlokalizowane na stadionie przy ulicy Malinowickiej. Na początku czeka Was krótki przejazd asfaltem, aby szybko znaleźć się w terenie. Trasa w Psarach ma to do siebie, że zaledwie po 2 kilometrach pojawia się rozjazd. Wybierający dystans HOBBY lub FAMILY pojadą w kierunku zachodnim, zbliżając się do Góry Siewierskiej, później trasa połączy się ze ścieżką, którą w końcowej fazie będę pokonywać rywalizujący na dystansie PRO. Ten odcinek jest łatwiejszą częścią wyścigu, co jednak nie znaczy, że zabraknie emocji rywalizacji.

Wybierając dystans PRO już po niespełna 10 kilometrach na zawodnicy zmierzą się z podjazdem pod Górę Świętej Doroty, czyli tzw. Dorotkę. Jest to stosunkowo długie i strome wzniesienie i powinno dać się wielu uczestnikom maratonu we znaki.

Po drodze pojawią się piękne widoki, także z elementami industrialnymi. Trasa prowadzi przez punkt widokowy z tzw. „Wałka”, czyli terenu rozdzielającego Strzyżowice i Górę Siewierską.

Całość jak zawsze jest podzielona na odcinki polne, szutrowe, ale nie brakuje również rywalizacji na leśnych ścieżkach, gdzie z kolei przydają się umiejętności techniczne.

Przed uczestnikami maratonu typowo interwałowy przejazd w zróżnicowanym terenie.

Oznaczenia tras

Na każdej z tras znajdą się oznaczenia, które będą prowadziły zawodników przez kolejne kilometry. Dla poszczególnych dystansów, tablice będą miały przyporządkowane kolory.

  • ŻÓŁTY – oznaczenia dla dystansu PRO
  • CZERWONY – oznaczenia dla dystansów HOBBY i FAMILY
  • NIEBIESKI – oznaczenia dla wyścigów dziecięcych KIDDY

  

Dodatkowo na trasie będą umieszczone tablice informacyjne, których zadaniem jest m.in. ostrzeganie przed miejscami niebezpiecznymi, brakiem przejazdu, czy też zapowiadające bufety i rozjazd.

Rozjazd

Dystanse PRO i HOBBY/FAMILY prowadzą tą samą trasą przez niespełna 2 kilometry. Tym razem trzeba będzie szybko podjąć decyzję o trasie, którą chcecie pokonać. Na wysokości ulicy Polnej, za osiedlem Malinowice, zawodnicy na dystansach HOBBY i FAMILY pojadą prosto, natomiast wybierający dystans PRO odbiją w lewo, jadąc w kierunku Góry Świętej Doroty.

Bufety

Zawodnicy rywalizujący nad dystansach PRO, HOBBY i FAMILY będą mogli skorzystać z bufetów rozłożonych równomiernie na trasie. W przypadku dystansu PRO będą to trzy bufety na 20. kilometrze trasy, następnie 43. kilometrze oraz 55. kilometrze. Z kolei na dystansach HOBBY i FAMILY dostępny będzie jeden bufet na 16. kilometrze trasy.

Limity czasowe

Klasyfikacja

Limit klasyfikacji to godz. 17.00. Zawodnicy, którzy pojawią się na mecie po tym czasie, nie będą klasyfikowani.

Zabezpieczenie trasy

Limity związane z zabezpieczeniem trasy obejmują poszczególne odcinki.

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansu PRO:

  • Odcinek od startu do pierwszego bufetu: godz. 13.25
  • Odcinek od pierwszego bufetu do drugiego bufetu: godz. 15.20
  • Odcinek od drugiego do trzeciego bufetu: godz. 16.25
  • Odcinek od trzeciego bufetu do mety: godz. 17.00

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansów HOBBY/FAMILY:

  • Odcinek od startu do bufetu: godz. 13.30
  • Odcinek od bufetu do mety: godz. 17.00