RYBNIK – PRO

Start / meta: Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA / Rybnik, ul. Gliwicka 72
Długość trasy: 60,8 km
Profil trasy: trasa_gora 640 mtrasa_dol 640 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Rybnik – 2017 [zip]

RYBNIK – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA / Rybnik, ul. Gliwicka 72
Długość trasy: 29,5 km
Profil trasy: trasa_gora 347 mtrasa_dol 347 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Rybnik – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Trasy maratonu będą w 90 procentach przebiegać w terenie leśnym. Rywalizację rozpoczniemy przy nowoczesnym kąpielisku RUDA, do pokonania będzie niewielki asfaltowy odcinek drogi, aby chwilę później znaleźć się w terenie, który będzie wymagał z każdym kolejnym kilometrem większego skupienia od zawodników i techniki jazdy.

Trasa będzie przebiegała duktami leśnymi, nie będzie stromych wzniesień, za to podjazdy mają charakter długich odcinków o małym nachyleniu. Myli się jednak ten, kto spodziewa się płaskiego terenu. Rejon Rybnika jest pofałdowany, a na poszczególnych dystansach przygotowaliśmy sporo interwałowych odcinków.

Około 16. kilometra pojawi się piaszczysty podjazd, co może spowodować u mniej zaawansowanych zawodników, konieczność zejścia z roweru. W tym miejscu wjeżdżamy na Grabówkę, skąd pięknie widać panoramę Rybnika. Następnie czeka nas stromy zjazd. Miejsce to można zobaczyć w naszym spocie promocyjnym.

Runda HOBBY kończy się kilkoma technicznymi singlami. W rejonie ośrodka RUDA zawodnicy na dystansach HOBBY i FAMILY pojadę do mety, a wybierający dystans PRO będą mieli do pokonania drugą część trasy. W pierwszej części należy uważać na przejazd przez ulicę Mikołowską. Chwilę później, przejeżdżając osiedle domków ponownie trafimy do lasu. Tu czekają nas długie proste, lekko wznoszące się do góry. Urozmaicenie pojawi się po kilku kilometrach, gdy trzeba będzie pokonać bagnisty odcinek. Druga część trasy PRO to zdecydowanie miejsce gdzie liczy się siła w nogach i szybkość.