RYBNIK – PRO

Start / meta: Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA / Rybnik, ul. Gliwicka 72
Długość trasy: 60,8 km
Profil trasy: trasa_gora 640 mtrasa_dol 640 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Rybnik – 2017 [zip]

RYBNIK – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA / Rybnik, ul. Gliwicka 72
Długość trasy: 29,5 km
Profil trasy: trasa_gora 347 mtrasa_dol 347 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Rybnik – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Trasy maratonu będą w 90 procentach przebiegać w terenie leśnym. Rywalizację rozpoczniemy przy nowoczesnym kąpielisku RUDA, do pokonania będzie niewielki asfaltowy odcinek drogi, aby chwilę później znaleźć się w terenie, który będzie wymagał z każdym kolejnym kilometrem większego skupienia od zawodników i techniki jazdy.

Trasa będzie przebiegała duktami leśnymi, nie będzie stromych wzniesień, za to podjazdy mają charakter długich odcinków o małym nachyleniu. Myli się jednak ten, kto spodziewa się płaskiego terenu. Rejon Rybnika jest pofałdowany, a na poszczególnych dystansach przygotowaliśmy sporo interwałowych odcinków.

Około 16. kilometra pojawi się piaszczysty podjazd, co może spowodować u mniej zaawansowanych zawodników, konieczność zejścia z roweru. W tym miejscu wjeżdżamy na Grabówkę, skąd pięknie widać panoramę Rybnika. Następnie czeka nas stromy zjazd. Miejsce to można zobaczyć w naszym spocie promocyjnym.

Runda HOBBY kończy się kilkoma technicznymi singlami. W rejonie ośrodka RUDA zawodnicy na dystansach HOBBY i FAMILY pojadę do mety, a wybierający dystans PRO będą mieli do pokonania drugą część trasy. W pierwszej części należy uważać na przejazd przez ulicę Mikołowską. Chwilę później, przejeżdżając osiedle domków ponownie trafimy do lasu. Tu czekają nas długie proste, lekko wznoszące się do góry. Urozmaicenie pojawi się po kilku kilometrach, gdy trzeba będzie pokonać bagnisty odcinek. Druga część trasy PRO to zdecydowanie miejsce gdzie liczy się siła w nogach i szybkość.

Oznaczenia tras

Na każdej z tras znajdą się oznaczenia, które będą prowadziły zawodników przez kolejne kilometry. Dla poszczególnych dystansów, tablice będą miały przyporządkowane kolory.

  • ŻÓŁTY – oznaczenia dla dystansu PRO
  • CZERWONY – oznaczenia dla dystansów HOBBY i FAMILY
  • NIEBIESKI – oznaczenia dla wyścigów dziecięcych KIDDY

  

Dodatkowo na trasie będą umieszczone tablice informacyjne, których zadaniem jest m.in. ostrzeganie przed miejscami niebezpiecznymi, brakiem przejazdu, czy też zapowiadające bufety i rozjazd.

Rozjazd

Dystanse PRO i HOBBY/FAMILY prowadzą tą samą trasą przez 28 kilometrów. W rejonie stawów za kąpieliskiem RUDA zlokalizowany będzie rozjazd. Zawodnicy na dystansie PRO pojadą w lewo, natomiast jadący na dystansach HOBBY i FAMILY będą wykonywać skręt w prawo – z tego miejsca jedynie kilometr będzie dzielił ich od mety.

Bufety

Zawodnicy rywalizujący nad dystansach PRO, HOBBY i FAMILY będą mogli skorzystać z bufetów. W przypadku dystansu PRO będą to trzy bufety na 18. kilometrze trasy, następnie 36. kilometrze oraz 53. kilometrze. Z kolei na dystansach HOBBY i FAMILY dostępny będzie jeden bufet na 18. kilometrze trasy.

Limity czasowe

Klasyfikacja
Limit klasyfikacji to godz. 16.30, zawodnicy którzy pojawią się na mecie po tym czasie, nie będą klasyfikowani.

Wjazd na trasę dystansu PRO
Limit wjazdu na trasę dystansu PRO (od 28. kilometra, za rozjazdem) – godz. 13.30 (po tym czasie wjazd na dystans PRO będzie zamknięty).

Zabezpieczenie trasy
Limity związane z zabezpieczeniem trasy obejmują poszczególne odcinki.

  • Odcinek od startu do pierwszego bufetu: godz. 13.20 (zamknięcie bufetu)
  • Odcinek od pierwszego bufetu do rozjazdu: godz. 14.30
  • Odcinek od rozjazdu do drugiego bufetu: godz. 14.30
  • Odcinek od drugiego do trzeciego bufetu: godz. 15.30
  • Odcinek od trzeciego bufetu do mety: godz. 16.00