USTROŃ – PRO

Start / meta: Park Kuracyjny (za amfiteatrem) / Ustroń, ul. Parkowa
Długość trasy: 50,5 km
Profil trasy: trasa_gora 1552 m trasa_dol 1552 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Ustroń – 2017 [zip]

USTROŃ – HOBBY

Start / meta: Park Kuracyjny (za amfiteatrem) / Ustroń, ul. Parkowa
Długość trasy: 33 km
Profil trasy: trasa_gora 797 m trasa_dol 797 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY – Ustroń – 2017 [zip]

USTROŃ – FAMILY

Start / meta: Park Kuracyjny (za amfiteatrem) / Ustroń, ul. Parkowa
Długość trasy: 19 km
Profil trasy: trasa_gora 274 m trasa_dol 274 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans FAMILY – Ustroń – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

PRO
Pierwsze kilometry prowadzą nas w kierunku doliny potoku Dobka. Około kilometra za pierwszym rozjazdem droga skręca ostro w lewo i zaczyna się stromy asfaltowy podjazd. Na 6. kilometrze pojawi się skręt w ulicę Tokarnia i kolejny podjazd prowadzący w stronę Wisły. Następnie kierujemy się w stronę żółtego szlaku, którym docieramy na Trzy Kopce. Po wjechaniu na szczyt – wierzchołkami zawodnicy pojadą w stronę Białego Krzyża, aby szybkim zjazdem po kilku kilometrach pomknąć w stronę Brennej Leśnicy. Tu znów będziemy na dole, co oznacza kolejny stromy podjazd w rejon Grabowej. Kiedy dotrzemy do szlaku przy schronisku, kierujemy się w stronę Starego Gronia. Następnie pojawi się droga w dół, ponownie prowadząca do Brennej Leśnicy. Krótkim asfaltowym odcinkiem trasa dojeżdża pod wyciąg Świniorka, gdzie zjeżdżając na szlak rozpocznie się podjazd pod Równicę. Po drodze przejeżdżamy przez dwa szczyty – Beskidek i Orłową. Po zdobyciu Równicy zawodników czeka zjazd trudnym technicznie żółtym szlakiem w stronę Lipowca. Czas rozpocząć dojazd w kierunku mety zakończony długim płaskim odcinkiem biegnącym wałem nad Wisłą.

HOBBY
Pierwsze kilometry prowadzą nas w kierunku doliny potoku Dobka. Około kilometra za pierwszym rozjazdem droga skręca ostro w lewo i zaczyna się stromy asfaltowy podjazd pod Zakrzosek. Po osiągnięciu szczytu, wjeżdżamy na drogę typową dla terenów górskich (kamienie, szuter) i zmierzamy wierzchołkami oraz szlakiem niebieskim w stronę Równicy. Po drodze jedziemy przez dwa szczyty Beskidek i Orłową. Po zdobyciu Równicy zawodników czeka zjazd trudnym technicznie żółtym szlakiem w stronę Lipowca. Tu rozpocznie się dojazd w kierunku mety zakończony długim płaskim odcinkiem biegnącym wałem nad Wisłą.

FAMILY
Już na pierwszym kilometrze trasa FAMILY rozdziela się od pozostałych dystansów. Początkowo zawodników czeka stromy podjazd do części uzdrowiskowej Ustronia. Z tego miejsca dojeżdżamy do szutrowego trawersu zboczami Równicy, a następnie szlakiem jedziemy do Lipowca. W tym miejscu rozpocznie się zjazd w kierunku wału nad Wisłą, prowadzący głównie drogami asfaltowymi. Przed metą zawodnicy będą mieli do pokonania długi, płaski odcinek wzdłuż rzeki.

Oznaczenia tras

Na każdej z tras znajdą się oznaczenia, które będą prowadziły zawodników przez kolejne kilometry. Dla poszczególnych dystansów, tablice będą miały przyporządkowane kolory.

 • ŻÓŁTY – oznaczenia dla dystansu PRO
 • CZERWONY – oznaczenia dla dystansu HOBBY
 • RÓŻOWY – oznaczenia dla dystansu FAMILY
 • NIEBIESKI – oznaczenia dla wyścigów dziecięcych KIDDY

 

   

Dodatkowo na trasie będą umieszczone tablice informacyjne, których zadaniem jest m.in. ostrzeganie przed miejscami niebezpiecznymi, brakiem przejazdu, czy też zapowiadające bufety i rozjazd.

Rozjazd

W Ustroniu zaplanowaliśmy dwa rozjazdy. Już na 1. kilometrze trasa FAMILY będzie rozdzielała się od dystansów PRO i HOBBY. Drugi rozjazd zaplanowaliśmy na 6. kilometrze, gdzie dystans HOBBY oddzieli się od dystansu PRO.

Bufety

Zawodnicy rywalizujący na dystansie PRO będą mogli skorzystać z dwóch bufetów. Pierwszy zostanie zlokalizowany na 18. kilometrze trasy, kolejny na 38. kilometrze.

W przypadku dystansu HOBBY do dyspozycji będzie jeden bufet na 20. kilometrze.

Na dystansie FAMILY przygotowaliśmy również jeden bufet na 6. kilometrze trasy.

Limity czasowe

Klasyfikacja

Limit klasyfikacji to godz. 17.00. Zawodnicy, którzy pojawią się na mecie po tym czasie, nie będą klasyfikowani.

Zabezpieczenie trasy

Limity związane z zabezpieczeniem trasy obejmują poszczególne odcinki.

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansu PRO:

 • Od startu do pierwszego bufetu (18. kilometr): godz. 13.30
 • Od pierwszego bufetu do drugiego bufetu (38. kilometr): godz. 15.40
 • Od drugiego bufetu do mety: godz. 17.00

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansu HOBBY:

 • Od startu do bufetu (20. kilometr): godz. 15.40
 • Od bufetu do mety: godz. 17.00

Limity zabezpieczenia trasy dla dystansu FAMILY:

 • Od startu do bufetu (6. kilometr): godz. 15.40
 • Od bufetu do mety: godz. 17.00