ŻARKI / NIEGOWA / JANÓW – PRO

Start / meta: Żarki ul. Źródlana / Leśniowska Frajda – tereny przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej
Długość trasy: 59,8 km
Profil trasy: trasa_gora 982 m trasa_dol 982 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Żarki/Niegowa/Janów – 2017 [zip]

ŻARKI / NIEGOWA / JANÓW – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Żarki ul. Źródlana / Leśniowska Frajda – tereny przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej
Długość trasy: 25,3 km
Profil trasy: trasa_gora 430 mtrasa_dol 430 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Żarki/Niegowa/Janów – 2017 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Start maratonu zaplanowaliśmy w miejscu doskonale znanym zawodnikom, czyli na terenie Leśniowskiej Frajdy w Żarkach, tuż obok Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Trasa jest typowa dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pojawi się sporo pagórkowatych odcinków, będzie piasek, ale też kamienie, głazy, nie wykluczamy również błotnistych odcinków.

Początkowe odcinki pokonujemy ścieżkami rowerowymi, których w tej okolicy nie brakuje, są nimi połączone Żarki, Niegowa i Janów. Mamy zarówno ścieżki asfaltowe, idealne na wyjazdy rodzinne, czy treningi szosowe, jak i szutrowe w terenach leśnych.

Pierwsza faza wyścigu prowadzi nas w stronę Złotego Potoku. Dojeżdżając do Trzebniowa trafiamy na rozjazd, który zlokalizowany jest na 14. kilometrze. Z tego miejsca dystanse HOBBY i FAMILY będą kierować się na Brzeziny, a później na południe, by powoli odbijać z powrotem do Żarek. Dystans PRO będzie miał za to przed sobą zasadniczą część wyścigu.

Trasa prowadzi w rejonie pięknego rezerwatu, następnie wjeżdżamy w okolice kościoła w Złotym Potoku i odbijamy w rejon Gór Gorzkowskich. Po drodze mijamy malownicze pola, jednak już na wysokości pierwszych wzniesień kolejny raz rozpocznie się walka z podjazdami i zjazdami. Kawałek dalej wjeżdżamy w błotnisty wąwóz między Gorzkowem a Mzurowem i dalej już przed nami wzgórza obok Antolki, skąd rozciąga się widok na zamki w Bobolicach i Mirowie. Kolejne kilometry zbliżając nas w to miejsce, trasa będzie prowadziła coraz gęstszym lasem aż do Mirowa. Stąd rozpoczynamy powrót do Żarek przez Łutowiec.