Gmina Brenna to połączenie trzech pięknych miejscowości: Brennej, Górek Wielkich i Górek Małych. Położona z dala od zgiełku miast, otoczona z kilku stron górami Beskidu Śląskiego jest wymarzonym miejscem dla osób szukających odpoczynku, wytchnienia od codzienności, a także tych, które są spragnione niezapomnianych widoków i aktywności ruchowej.

Liczne szlaki turystyczne, znajdujące się na terenie gminy kuszą turystów nastawionych na piesze, biegowe, rowerowe bądź konne wycieczki, podczas których można podziwiać wspaniałe górskie krajobrazy oraz bujną przyrodę. Miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego z pewnością zainteresuje bogata oferta obiektów sportowych. Na terenie gminy Brenna prócz dwóch boisk trawiastych, boisk do siatkówki plażowej, znajdują się nowoczesne place zabaw, siłownie zewnętrzne, skatepark, ścianka wspinaczkowa, kompleks boisk Orlik, boisko wielofunkcyjne oraz tor pumptrack.

Bogate zaplecze sportowe oraz naturalne ukształtowanie terenu sprzyjają organizacji ciekawych imprez sportowych. Od 5 lat w Brennej organizowany jest Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce, uznany w 2016 i 2017 Najlepszym Polskim Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce czy „komfortowe ultra”, czyli 12-godzinny bieg górski – Górska Pętla UBS 12:12. Dynamicznie rozwija się także turystyka rowerowa.

W 2017 r. zrealizowano projekt transgraniczny „Rowerem przez Beskidy”, który zaowocował między innymi poszerzeniem cyklu zawodów Uphill MTB Beskidy o imprezę w Brennej oraz wytyczeniem 10 propozycji wycieczek rowerowych o różnym stopniu trudności, tak aby każdy z wielbicieli dwóch kółek, bez względu na poziom zaawansowania i wytrenowania mógł znaleźć coś dla siebie. W 2018 r. bogaty kalendarz imprez sportowych zostanie poszerzony o kolejne ciekawe przedsięwzięcia, takie jak chociażby Bike Atelier MTB Maraton czy Barbarian Challenge.

Ważnym elementem kalendarza imprez gminy Brenna są także imprezy kulturalno-promocyjne organizowane głównie w sezonie letnim na scenie nowoczesnego Amfiteatru w Parku Turystyki w Brennej. Tutaj można na żywo oglądać występy najbardziej znanych w Polsce artystów branży muzycznej czy rozrywkowej.

Informacja Turystyczna

Brenna, ul.Wyzwolenia 77
tel. (33) 858 69 71
e-mail: it@brenna.org.pl
https://facebook.com/brenna.gmina

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00
Soboty i niedziele: 09:00 – 13:00

www.brenna.org.pl