Dąbrowa Górnicza – PRO

Start / meta: Dąbrowa Górnicza – Pogoria IIIul. Malinowe Górki
Długość trasy: 61 km
Profil trasy: trasa_gora 699 mtrasa_dol 699 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Dąbrowa Górnicza – 2018 [zip]

Dąbrowa Górnicza – HOBBY / FAMILY

Start / meta: Dąbrowa Górnicza – Pogoria IIIul. Malinowe Górki
Długość trasy: 31 km
Profil trasy: trasa_gora 174 mtrasa_dol 174 m

 

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans FAMILY – Dabrowa Gornicza – 2018 [zip]

Dąbrowa Górnicza – KIDO

Start / meta: Dąbrowa Górnicza – Pogoria IIIul. Malinowe Górki
Długość trasy: 2,5 km
Profil trasy: trasa_gora 20 mtrasa_dol 20 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans KIDO – Dabrowa Gornicza – 2018 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Spotykamy się po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej  jednak trasa zlokalizowana jest w zupełnie innym miejscu niż w latach ubiegłych  i zdecydowanie różni się od innych cykli rozgrywanych na tym terenie.

Start oraz meta wyścigu zlokalizowane są przy Centrum Sportu i Rekreacji przy zbiorniku wodnym Pogoria 3, wzdłuż którego Zawodnicy będą pokonywać pierwsze kilometry trasy.

Pierwszy rozjazd znajduje się już na 3 km, gdzie dystans hobby i family będzie początkowo przebiegał wokół jeziora by następnie zawodnicy mogli podziwiać nowo zrewitalizowany Park Zielona. Po pokonaniu kolejnych kilometrów uczestnicy maratonu będą kierować się wzdłuż Czarnej Przemszy w stronę jeziora Pogoria 4, na którym dojdzie do chwilowego połączenia wszystkich dystansów. Z kolei dystans PRO będzie zmagał się w tym czasie z trasą przebiegającą przez Bukową Górę,  Górę Bocianek a także Górę Trzebiesławską.

Zawodnicy wszystkich dystansów będą rywalizować w Antoniowskim Lesie pokonując single wzdłuż umocnień z czasów II Wojny Światowej a następnie strefę ekologiczną wokół Pogorii 2 skąd wrócą na Pogorię 3 aby technicznymi singlami zmierzać w kierunku mety.

Wydobyliśmy z terenu wszystko co najlepsze a więc trasa pomimo niewielu przewyższeń jest bardzo urozmaicona. Nie zabraknie korzeni, kamieni oraz piasku a także  technicznych singli, szybkich zjazdów oraz stromych podjazdów. Asfalt został ograniczony do minimum więc wszyscy zwolennicy górskiego ścigania powinni być zadowoleni.