Dojazd od strony Katowic

Do Gliwic można dojechać na dwa sposoby: Drogową Trasą Średnicową (DW902) lub autostradą A4. W pierwszym przypadku centrum Gliwic pokonujemy DTŚ, aby zjechać na ulicę Jana Śliwki. Następnie dojeżdżając do ulicy Toszeckiej należy skręcić w lewo (kierunek Pyskowice, Strzelce Opolskie). Za lasem w Łabędach będzie możliwość skrętu w prawo, w ulicę Rekreacyjną, która prowadzi do bramy ośrodka Czechowice i parkingu.

Z kolei wybierając dojazd autostradą A4 można na wysokości węzła Sośnica zjechać na autostradę A1, aby chwilę później “przeskoczyć” na DW902 czyli Drogową Trasę Średnicową (kierunek centrum Gliwic). Dalej jedziemy podobnie jak w pierwszym przypadku.

Dojazd od strony Bielska-Białej

Jadąc z Bielska-Białej polecamy wybrać trasę S1, aby w Skoczowie zjechać na DK81. Można też kierować się DK1 na Pszczynę, a następnie obrać kierunek Żory. To właśnie tu wjeżdżamy na autostradę A1, którą najszybciej dojedziemy do Gliwic. Na wysokości węzła Sośnica należy zjechać na drogę równoległą, aby chwilę później znaleźć się na DW902 czyli na Drogowej Trasie Średnicowej (kierunek centrum Gliwic). Centrum miasta pokonujemy DTŚ, aby zjechać na ulicę Jana Śliwki. Następnie dojeżdżając do ulicy Toszeckiej należy skręcić w lewo (kierunek Pyskowice, Strzelce Opolskie). Za lasem w Łabędach będzie możliwość skrętu w prawo, w ulicę Rekreacyjną, która prowadzi do bramy ośrodka Czechowice i parkingu.

Dojazd od strony Częstochowy

Najkrótsza trasa prowadzi DW907 w kierunku Koszęcina i miejscowości Tworóg. Następnie należy obrać kierunek Pyskowice, stąd już prosto do Gliwic (DW901), gdzie wjeżdżamy na ulicę Toszecką. Kiedy już znajdziemy się na terenie dzielnicy Czechowice, należy wypatrywać zjazdu na teren ośrodka Czechowice. Parking i brama znajdują się przy ulicy Rekreacyjnej.

Można również wyjechać z Częstochowy DK1, aby na wysokości Podwarpia zjechać na drogę S1, prowadzącą do autostrady A1. To właśnie A1 dojeżdżamy do Gliwic, opuszczając ją na węźle z DK88 w kierunku centrum miasta (zjazd na Strzelce Opolskie, Opole). Na drugim węźle z DK88 zjeżdżamy na ulicę Toszecką i skręcamy w prawo (kierunek Pyskowice, Strzelce Opolskie). Za lasem w Łabędach będzie możliwość skrętu w prawo, w ulicę Rekreacyjną, która prowadzi do bramy ośrodka Czechowice i parkingu.

Dojazd od strony Opola

Jadąc z Opola do Gliwic można wybrać autostradę A4 lub tzw. starą drogę przez Strzelce Opolskie (w ciągu DK94). W pierwszym przypadku na wysokości Pławnowic opuszczamy autostradę, aby DK40 dojechać do Pyskowic. W drugim przypadku DK94 również doprowadzi nas do Pyskowic. Tu skręcamy na Gliwice (DW901), aby po kilku kilometrach znaleźć się na ulicy Toszeckiej w dzielnicy Czechowice. W tym miejscu należy wypatrywać zjazdu na teren ośrodka Czechowice. Parking i brama znajdują się przy ulicy Rekreacyjnej.

Parkingi

Uczestnicy Bike Atelier MTB Maratonu będą mogli korzystać z parkingu znajdującego się przy głównej bramie wjazdowej na teren Ośrodka Wypoczynkowego CZECHOWICE, który znajduje się przy ulicy Rekreacyjnej (boczna Toszeckiej.

Komunikacja publiczna

Do Gliwic oraz na teren ośrodka można dojechać autobusami KZK GOP. Przy ulicy Toszeckiej (w pobliżu ulicy Rekreacyjnej, prowadzącej na głównej bramy) znajdują się przystanki autobusowe linii 650 i 677.

Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej KZK GOP: www.kzkgop.com.pl

W centrum miasta znajduje się również dworzec kolejowy, doskonale skomunikowany z Katowicami czy Opolem. Bez problemu można również dojechać pociągiem z Częstochowy, Katowic, Bielska-Białej czy też innych miejscowości.