OLKUSZ – PRO

Start / meta: Silver Park / Olkusz ul. Głowackiego
Długość trasy: 65 km
Profil trasy: trasa_gora 875 mtrasa_dol 875 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Olkusz – 2018 [zip]

OLKUSZ – HOBBY/FAMILY

Start / meta: Silver Park / Olkusz ul. Głowackiego
Długość trasy: 28,7 km
Profil trasy: trasa_gora 329 mtrasa_dol 329 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY/FAMILY – Olkusz – 2018 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

Start i meta maratonu w Olkuszu będą zlokalizowane na terenie Silver Parku, to jedna z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce. Z tego miejsca trasa będzie prowadziła wyjątkowo malowniczymi ścieżkami Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Cała trasa maratonu w Olkuszu jest bardzo urozmaicona, nie brakuje odcinków technicznych i stromych podjazdów. Trasa maratonu biegnie głównie szerokimi leśnymi duktami oraz szutrami jednak nie zabraknie również odcinków piaszczystych.

Tym razem zdecydowaliśmy się wprowadzić tylko dwie trasy, przez co dystanse HOBBY i FAMILY pojadą tą samą ścieżką.

Pierwsze 2 kilometry pozwolą na rozciągnięcie stawki, ponieważ prowadzą drogą asfaltową. To miejsce na obranie dobrej pozycji do pierwszych podjazdów. Już od początku teren będzie wymagający i zawodników czeka ostry podjazd. Za nim można spodziewać się leśnych ścieżek, które doprowadzą uczestników maratonu do zamku w Rabsztynie. Okrążając to miejsce znów trzeba będzie kierować się na północ w rejon Jaroszowca. Dla zawodników na dystansach HOBBY i FAMILY przyjdzie czas na powrót w stronę mety, natomiast ściganie na dystansie PRO dopiero się rozpocznie. Przed zawodnikami długa pętla prowadząca m.in. przez Góry Bydlińskie, aż pod rezerwat Ruskie Góry. Trasa pokaże wszystkie charakterystyczne elementy jurajskiego krajobrazu, będą więc skały, jeszcze więcej piasku niż w początkowej części trasy i sporo podjazdów.