Dojazd od strony Katowic

Najszybszy dojazd do Olkusza możliwy jest drogą 94. Z Katowic najłatwiej wyjechać w kierunku Sosnowca (S86), aby tu zjechać na DK94, która prowadzi początkowo w stronę Dąbrowy Górniczej, a następnie do Olkusza. Wjeżdżając do miasta szybko znajdziemy się w pobliżu Silver Parku. Z głównej trasy skręcamy w lewo, w ulicę Spółdzielczą i dojeżdżamy do Głowackiego gdzie będą zlokalizowane miejsca parkingowe.

Dojazd od strony Krakowa

Z Krakowa najszybszy dojazd możliwy jest DK94. Tą trasą dojeżdżamy bezpośrednio do Olkusza. Tu należy skręcić w ulicę 20 Straconych (DW 791), aby chwilę później zjechać w lewo, w ulicę Głowackiego. W tym miejscu będzie można zostawić samochód, również wzdłuż ulicy Głowackiego usytuowana będzie linia startu i mety.

Dojazd od strony Częstochowy

Istnieje kilka wariantów trasy z Częstochowy do Olkusza. Pierwszy z nich prowadzi przez DK1. Jadąc w kierunku Katowic w miejscowości Podwarpie należy zjechać na Dąbrowę Górniczą, a następnie na węźle z DK94 wybrać kierunek Olkusz. Wjeżdżając do miasta szybko znajdziemy się w pobliżu Silver Parku. Z głównej trasy skręcamy w lewo, w ulicę Spółdzielczą i dojeżdżamy do Głowackiego gdzie będą zlokalizowane miejsca parkingowe. Inny wariant prowadzi przez Zawiercie. Z DK1 można zjechać w Koziegłowach, kierując się na Myszków i Zawiercie, a następnie drogą 791 dojechać do Olkusza. Bezpośrednio z tej trasy zjeżdżamy w ulicę Głowackiego gdzie można zostawić samochód

Parkingi

Uczestnicy Bike Atelier MTB Maratonu będą mogli korzystać z parkingu przy Silver Parku od strony ulicy Długiej. Możliwe będzie również pozostawienie samochodu na drugim z parkingów przy ul. Głowackiego jak i wzdłuż tej ulicy (stosując się do ogólnych przepisów i Kodeksu Ruchu Drogowego).

Komunikacja publiczna

Do Olkusza można dojechać pociągiem. Dostępne są połączenia z Katowicami, Sosnowcem, Dąbrową Górniczą, Sędziszowem czy też Kielcami. Na terenie miasta funkcjonuje komunikacja miejska. Pełny rozkład jazdy ZKG KM w Olkuszu można znaleźć tutaj: http://zkgkm-olkusz.pl/rozklad/