Dojazd od strony Katowic i Krakowa

W kierunku Rybnika najlepiej w pierwszej kolejności wybrać autostradę A4 lub bezpośrednio z Katowic DTŚ. Następnie w Gliwicach zjeżdżamy na autostradę A1, którą dojeżdżamy do zjazdu w Bełku. Tu drogą 925 dojeżdżamy do Rybnika, gdzie zaraz za wjazdem do miasta znajdziecie zjazd w prawo, w kierunku dzielnicy Kamień. Tu już łatwo trafić do ośrodka MOSiR przy ulicy Hotelowej.

Dojazd od strony Bielska-Białej

Jadąc do Rybnika od strony Bielska-Białej najłatwiej wybrać kierunek Żory. Można to zrobić przez Pszczynę lub S52 do Skoczowa i dalej „wiślanką” na północ. W Żorach obwodnicą przejeżdżamy do autostrady A1i tu zjazdem w Bełku kierujemy się do Rybnika. Drogą 925 dojeżdżamy do granic miasta, gdzie szybko trafimy na skręt w kierunku dzielnicy Kamień. Tu już łatwo trafić do ośrodka MOSiR przy ulicy Hotelowej.

Dojazd od strony Gliwic

Od strony Gliwic możecie wybrać dwie drogi dojazdu. Pierwsza prowadzi autostradą A1. Podobnie jak w przypadku dojazdu od strony Katowic należy skorzystać ze zjazdu w Bełku. Tu drogą 925 dojeżdżamy do Rybnika, gdzie zaraz za wjazdem do miasta znajdziecie zjazd w prawo, w kierunku dzielnicy Kamień. Druga opcja kieruje nas DK78 na południe. Następnie najszybciej wybrać trasę przez Knurów i Książenice prosto do Kamienia. Tu już łatwo trafić do ośrodka MOSiR przy ulicy Hotelowej.

Parkingi

Przy ulicy Hotelowej znajduje się duży parking, który będzie do dyspozycji uczestników maratonu. W przypadku jego zapełnienia należy korzystać z miejsc dostępnych w bezpośredniej okolicy kompleksu w dzielnicy Kamień.

Komunikacja publiczna

Do Rybnika można dojechać m.in. pociągiem. Dworzec znajduje się w centrum miasta, skąd do miejsca startu maratonu jest kilka kilometrów. Można wybrać się rowerem lub dojechać komunikacją miejską, którą obsługuje ZTZ. Więcej informacji o kursowaniu autobusów znajdziecie tutaj: www.ztz.rybnik.pl