USTROŃ – PRO

Start / meta: Ustroń, ul. Parkowa (obok amfiteatru)
Długość trasy: 57 km
Profil trasy: trasa_gora 1 929 mtrasa_dol 1 929 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans PRO – Ustroń – 2018 [zip]

USTROŃ – FAMILY

Start / meta: Ustroń, ul. Parkowa (obok amfiteatru)
Długość trasy: 25 km
Profil trasy: trasa_gora 614 mtrasa_dol 614 m

 

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans FAMILY – Ustroń – 2018 [zip]

USTROŃ – HOBBY

Start / meta: Ustroń, ul. Parkowa (obok amfiteatru)
Długość trasy: 32 km
Profil trasy: trasa_gora 906 mtrasa_dol 906 m

Pobierz pliki GPX / TCX: Dystans HOBBY – Ustron – 2018 [zip]

Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Opis trasy

W Ustroniu spotykamy się po raz kolejny jednak w porównaniu do zeszłorocznej edycji trasa maratonu została praktycznie całkowicie zmieniona. Największe zmiany dotyczą dystansu Hobby i Family ponieważ przebiegają innymi szczytami niż w ubiegłym roku. Zawodnicy startują spod Amfiteatru i kierują się w stronę Małej Czantorii lecz najpierw czeka ich 6 km asfaltowy podjazd pozwalający na rozciągnięcie stawki. Kolejne kilometry to wspinaczka pod wspomnianą już Czantorię Małą, na szczycie której można podziwiać piękną panoramę. Następnie zawodnicy podążają w kierunku Góry Tuł oraz Rezerwatu Zadni Gaj, gdzie nie zabraknie wymagających singli. Rozjazd dystansów znajduje się na ok. 28 km gdzie zawodnicy Family i Hobby kierują się na metę wzdłuż rzeki Wisły, natomiast dystans PRO rozpoczyna wymagający podjazd na Równicę częściowo przebiegający żółtym szlakiem. Po wjechaniu na szczyt uczestnicy maratonu podążają  kamienistym zjazdem w kierunku Orłowej. Kolejnym szczytem są Trzy Kopce skąd zawodnicy zjeżdżają do Dobki aby udać się wałem wzdłuż Wisły w kierunku mety.

Z powodu wymagającego podjazdu Zawodnicy Family nie wjeżdżają na Czantorię Małą. Nie zmniejszy to jednak  atrakcyjności trasy.