Rywalizacja w wyścigach dziecięcych na dystansach KIDO została przygotowana z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę ze ściganiem na rowerze. Nieważne, czy to pierwszy start, czy dwudziesty – liczy się dobra zabawa!

Wyścigi zostały podzielone na dwie części i będą prowadzone na dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności najmłodszych zawodników.

Kategorie wiekowe i długość trasy

Najstarsi uczestnicy wyścigów dziecięcych pojadą na trasie o długości około 3-5 kilometrów, najmłodsi będą rywalizować na terenie miasteczka maratonowego.

Wyścigi w miasteczku maratonowym (dystans od 200 do 500 metrów):

  • KD-0 – do 4 lat (na podstawie realnego wieku)
  • KD-1 – 4 – 6 lat (na podstawie realnego wieku)

Wyścigi na trasie KIDO (trasa o długości ok. 3-5 kilometrów):

  • KD-C2 – 7 – 8 lat chłopcy (roczniki 2012 – 2011)
  • KD-D2 – 7 – 8 lat dziewczynki (roczniki 2012 – 2011)
  • KD-C3 – 9 – 11 lat chłopcy (roczniki 2010 – 2008)
  • KD-D3 – 9 – 11 lat dziewczynki (roczniki 2010 – 2008)

Wyjazd na trasę KIDO dla zawodnika w wieku 7-11 lat możliwy jest wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna. Opiekunowie pojadą na rowerach za startującymi zawodnikami. Dziecko bez opiekuna nie zostanie dopuszczone do rywalizacji.

Zapisy i nagrody

Na terenie miasteczka maratonowego powstanie osobna strefa dla dzieci. To tam znajdzie się dodatkowy punkt, w którym prowadzone będą zapisy na wyścigi dziecięce. Zapisy prowadzone są wyłącznie na miejscu (na dystans KIDO nie obowiązują zapisy internetowe). Zapisy zamykane są na pół godziny przed startem wyścigów KIDO.

Zapisy na wyścigi KIDO są możliwe TYLKO w dniu zawodów.

Koszt uczestnictwa dziecka w wyścigu: 15 zł (w przypadku rodzeństwa 10 zł za każdego uczestnika)

Zgłoszenie dziecka do zawodów możliwe jest jedynie przez osobę pełnoletnią, po wypełnieniu stosownego formularza (dostępnego w punkcie rejestracji).

Na uczestników wyścigów dziecięcych będą czekały medale oraz nagrody.

Program wyścigów

W zależności od lokalizacji, program może się zmieniać. Warto sprawdzać zakładkę danej edycji i informacje o godzinach poszczególnych startów. Są one uzależnione od programu maratonu, w tym godzin startu dystansów PRO, HOBBY i FAMILY.

Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy na terenie strefy dziecięcej zaplanowaliśmy gry, zabawy i animacje dla dzieci.