Dojazd od strony Katowic

Z Katowic wyjeżdżamy DK86 w kierunku Sosnowca i dalej zgodnie ze znakami drogą na Warszawę. Ze względu na remont drogi Myszków-Żarki (DW 793) polecamy wybrać trasę przez Koziegłowy. Dojeżdżając do centrum Żarek kierujemy się fragmentem ul. Myszkowskiej i zjeżdżamy w ul. Strażacką, następnie w Targową i Ofiar Katynia. Tu już łatwo dotrzeć na pierwszy z parkingów lub na skrzyżowaniu z Niegowską zjechać pod sanktuarium docierając do drugiego parkingu. Dojazd w Żarkach jest oznaczony dużymi tablicami kierującymi w stronę Sanktuarium w Leśniowie.

Dojazd od strony Krakowa

Z Krakowa do Żarek można dotrzeć na dwa sposoby. Krótszą trasą przez Olkusz lub dłuższą przez Mysłowice, Siewierz i Koziegłowy (ze względu na remont drogi Myszków-Żarki polecamy wybrać trasę przez Koziegłowy). W pierwszym przypadku DK94 dojeżdżamy do Olkusza, gdzie należy skierować się DW791 w kierunku Zawiercia. Stąd przez Parkoszowice i Włodowice dojeżdżamy do Kotowic, skąd DW 792 jedziemy bezpośrednio do Żarek. W przypadku dłużej trasy autostradą A4 można do Mysłowic, zjechać na drogą S1, która prowadzi nas do Podwarpia, a następnie Siewierza, skąd już prosto do miejscowości Koziegłowy – gdzie zjeżdżamy w prawo. Dojeżdżając do centrum Żarek kierujemy się fragmentem ul. Myszkowskiej i zjeżdżamy w ul. Strażacką, następnie w Targową i Ofiar Katynia. Tu już łatwo dotrzeć na pierwszy z parkingów lub na skrzyżowaniu z Niegowską zjechać pod sanktuarium docierając do drugiego parkingu. Dojazd w Żarkach jest oznaczony dużymi tablicami kierującymi w stronę Sanktuarium w Leśniowie.

Dojazd od strony Częstochowy

Trasa z Częstochowy prowadzi DK46 do Olsztyna. Tu można wybrać kierunek Janów, skąd DW 793 odbijamy do Żarek lub pojechać krótszą drogą przez Biskupice, Zaborze i Przybynów. W Żarkach kierujemy się za znakami prowadzącymi w kierunku sanktuarium w Leśniowie. Można pojechać ul. Wierzbową lub Kościuszki i Ofiar Katynia.

Parkingi

Dla uczestników Bike Atelier MTB Maratonu przygotowano dwa duże parkingi. Jeden z nich na terenie targowiska w Żarkach, przy ulicy Piaski (bezpośredni zjazd z DW 789). Drugi będzie zlokalizowany przy ulicy Leśniowskiej, za sanktuarium. W przypadku drugiej lokalizacji, dojazd do miejsc postojowych będzie możliwy do całkowitego zapełnienia parkingu.

parkingi_zarki