Dojazd od strony Katowic

Z centrum aglomeracji najlepiej kierować się DK86 na Tychy i dalej DK1 w kierunku na Pszczynę, Czechowice-Dziedzice, aż do Bielska-Białej. W Bielsku polecamy skierowanie się na obwodnicę miasta, czyli trasę S1, którą dojedziecie bezpośrednio do Żywca. Zjazd z S1 poprowadzi nas bezpośrednio do centrum miasta, gzie należy kierować się na Korbielów / Jeleśnię. To z tej, głównej drogi, zjeżdżacie na most, który poprowadzi Was na drugą stronę Koszarawy, a stąd już blisko na parking przy amfiteatrze.

Dojazd od strony Krakowa

Z Krakowa najlepiej wyjechać Zakopianką, z której odbijacie na Wadowice. Tu już wszystko zależy od Waszych preferencji. Można przejechać przez Wadowice i malowniczą trasę 946 dotrzeć do Żywca od strony Jeziora Żywieckiego. Druga opcja, nieco szybsza, prowadzi przez Suchą Beskidzką i Pewel Wielką. Do miasta wjeżdżacie od strony Korbielowa, dzięki czemu unikniecie wjazdu do centrum. Z ulicy Kopernika należy skręcić na most, który poprowadzi Was na drugą stronę Koszarawy, a stąd już blisko na parking przy amfiteatrze.

Parkingi

Duży parking znajduje się bezpośrednio przy amfiteatrze. Dojazd do niego możliwy jest wzdłuż rzeki, od strony ulic Grojec / Sporyska. Miejsca parkingowe można również znaleźć przy ulicy Wincentego Witosa, tu jednak ich ilość jest mocno ograniczona

Komunikacja publiczna

Do Żywca łatwo dostać się pociągiem. Miasto posiada połączenia m.in. ze stolicą aglomeracji. Miejsce startu maratonu znajduje się zaledwie 4 km od dworca, można więc potraktować ten odcinek jako rowerową rozgrzewkę.
Dodatkowo na terenie Żywca funkcjonują linie autobusowe, ich rozkład jazdy znajdziecie tutaj: www.mzk.zywiec.pl