Skip to content Skip to footer

Już blisko do pierwszego maratonu w tym sezonie. Warto sprawdzić aktualną klasyfikację sektorową, którą ułożyliśmy na podstawie Waszych dotychczasowych wyników.

Sektory obowiązują na wszystkich dystansach. Wśród tegorocznych nowości jest sektor „0” nie tylko na dystansie PRO, ale również na dystansie HOBBY.

Bez zmian pozostaje liczba sektorów. Pełne zasady startów sektorowych znajdziecie w regulaminie.

Z którego sektora startuję?

Jeśli startujesz na dystansie HOBBY lub PRO przed każdym startem koniecznie sprawdź swój sektor startowy. Możesz to zrobić tutaj lub zaglądając na mktime.pl/sektory (skorzystaj z wyszukiwarki w poszukiwaniu swojego nazwiska). Pamiętaj, że po każdej edycji, dzięki osiągniętym wynikom Twój sektor może się zmienić.

W przypadku startu na dystansie FAMILY obowiązują następujące podziały na sektory:

  • Sektor FAMILY 1 – dystans FAMILY kategoria wiekowa 12-13 lat
  • Sektor FAMILY 2 – dystans FAMILY kategoria wiekowa do lat 9 oraz 10-11 lat

Z osobnego sektora startują uczestnicy maratonu na dystansie MINI (sektor MINI).

Startuję pierwszy raz i nie ma mnie na liście

Nie ma się o co martwić – jeszcze nie jesteś uwzględniona / uwzględniony w klasyfikacji sektorowej. Jeśli planujesz start na dystansie PRO lub HOBBY ustaw się do ostatniego sektora – to miejsce dla nowych zawodników.

Czy przy pierwszym starcie mogę dostać wyższy sektor?

Tak, zawodnicy startujący pierwszy raz, którzy nie później niż na 3 dni przed wyścigiem udokumentują swoje osiągnięcia w innych wyścigach MTB, mogą otrzymać prawo startu z wyższego sektora. Zgłoszenie z dokumentacją wyników należy przesłać na adres sektory@bikeateliermaraton.pl.