Skip to content Skip to footer

Już blisko do pierwszego maratonu w tym sezonie. Warto sprawdzić aktualną klasyfikację sektorową, którą ułożyliśmy na podstawie Waszych dotychczasowych wyników.

Sektory obowiązują na wszystkich dystansach. Bez zmian – w porównaniu do poprzedniego sezonu – pozostaje liczba sektorów. Pełne zasady startów sektorowych znajdziecie w regulaminie.

Z którego sektora startuję?

Jeśli startujesz na dystansie HOBBY lub PRO przed każdym startem koniecznie sprawdź swój sektor startowy. Możesz to zrobić tutaj lub zaglądając na mktime.pl/sektory (skorzystaj z wyszukiwarki w poszukiwaniu swojego nazwiska). Pamiętaj, że po każdej edycji, dzięki osiągniętym wynikom Twój sektor może się zmienić.

W przypadku startu na dystansie FAMILY obowiązują następujące podziały na sektory:

  • Sektor FAMILY 1 – dystans FAMILY kategoria wiekowa 13-14 lat
  • Sektor FAMILY 2 – dystans FAMILY kategoria wiekowa do lat 10 oraz 11-12 lat

Z osobnego sektora startują uczestnicy maratonu na dystansie MINI (sektor MINI).

Startuję pierwszy raz i nie ma mnie na liście

Nie ma się o co martwić – jeszcze nie jesteś uwzględniona / uwzględniony w klasyfikacji sektorowej. Jeśli planujesz start na dystansie PRO lub HOBBY ustaw się do ostatniego sektora – to miejsce dla nowych zawodników.

Czy przy pierwszym starcie mogę dostać wyższy sektor?

Tak, zawodnicy startujący pierwszy raz, którzy nie później niż na 3 dni przed wyścigiem udokumentują swoje osiągnięcia w innych wyścigach MTB, mogą otrzymać prawo startu z wyższego sektora. Zgłoszenie z dokumentacją wyników należy przesłać na adres sektory@bikeateliermaraton.pl.