Skip to content Skip to footer

Sezon 2022 właśnie dotarł do finału i już w sobotę (1 października) podsumujemy klasyfikacje generalne oraz uroczyście zakończymy tegoroczną rywalizację. Poznajcie szczegóły.

Gdzie i kiedy?

Rano spotykamy się na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria. Miejscu doskonale Wam znanym. Tam też odbędą się dekoracje ostatniej z tegorocznych edycji.

Później zapraszamy Was do Nemo Świat Rozrywki, gdzie odbędzie się zakończenie sezonu.

Plan działania:

  • godz. 17.00 – pasta party
  • godz. 17.15– zakończenie sezonu (wręczenie nagród i statuetek)

Nemo Świat Rozrywki – Dąbrowa Górnicza, Aleja Róż 1

Kogo nagrodzimy?

Podczas zakończenia podsumujemy klasyfikacje indywidualne Bike Atelier MTB Maratonu 2022 na dystansach PRO, HOBBY, MINI oraz FAMILY. Nie zabraknie też klasyfikacji najlepszych teamów.

Nagrody i puchary trafią do Was zarówno w kategoriach OPEN, jak w regulaminowych kategoriach wiekowych na każdym z dystansów.

  • Dla dystansie PRO w kategorii OPEN nagrodzimy miejsca od 1 do 3, w kategorii Elita miejsca od 1 do 5, a w pozostałych kategoriach wiekowych miejsca od 1 do 10.
  • Na dystansie HOBBY w kategorii OPEN nagrodzimy miejsca od 1 do 3, a w kategoriach wiekowych miejsca od 1 do 10.
  • Na dystansach MINI i FAMILY zaprosimy na scenę zawodniczki i zawodników z miejsc od 1 do 6.
  • Na podium pojawią się również 3 najlepsze drużyny w kategoriach OPEN i SPORT.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej (klasyfikacja w kategoriach wiekowych oraz w kategorii OPEN) zostanie zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów w swoich 8 najlepszych startach. Do udziału w dekoracji klasyfikacji generalnej dla dystansów PRO i HOBBY konieczny jest start w nie mniej niż 5 edycjach Bike Atelier MTB Maratonu 2022, z kolei dla dystansów FAMILY i MINI w nie mniej niż 3 edycjach.

Dokładne informacje o klasyfikacjach generalnych znajdziecie w regulaminie Bike Atelier MTB Maratonu 2022.

W trakcie uroczystego zakończenia podsumujemy również Puchar Polski branży stali nierdzewnych.

Finał Pucharu Polski w maratonie MTB

Dekoracja zawodników po maratonie w Dąbrowie Górniczej odbędzie się na terenie miasteczka maratonu, natomiast podsumowanie klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB odbędzie się podczas zakończenia sezonu w Nemo Świat Rozrywki.

Koszulki FINISHER 2022

Na Tych z Was, którzy będą mieli komplet startów czekają koszulki FINISHER 2022. Dla przypomnienia – oznacza to konieczność startu w 11 edycjach maratonu. Oczywiście wiemy, że mogły Wam się przytrafić różne przygody na trasie, więc liczy się start w danej edycji, a nie tylko jej ukończenie (czyli DNF w wynikach zaliczany jest jako start).

Koszulki będziemy wręczać w trakcie zakończenia sezonu.