Skip to content Skip to footer

Pierwszy w tym roku Bike Atelier MTB Maraton przed nami. Widzimy się w Czerwionce-Leszczynach. A co warto wiedzieć przed pojawieniem się na linii startu?

Przyjedź wcześniej, odbierz numer startowy

Jak co roku przed pierwszym startem wydajemy Wam numery, które będą obowiązywały przez cały sezon. Pojawia się też sporo pytań, czasem formalności do załatwienia w biurze zawodów. Dlatego zachęcamy aby pojawić się wcześniej, wtedy na spokojnie uda Wam się przygotować do rywalizacji i ustawić na linii startu.

Czy mogę się zapisać w dniu wydarzenia? Jasne! Oczywiście łatwiej zrobić to online, ale będzie również możliwość dołączenia do rywalizacji w dniu wyścigu.

Biuro zawodów (rejestracja, odbiór numerów):

  • sobota (godz. 17.00 – 18.30)
  • niedziela (godz. 8.00 – 10.00)

Godziny startów i sektory

Dystanse będą startowały osobno z podziałem na sektory startowe. Plan startów na pierwszą w tym roku edycję prezentuje się tak:

  • Dystans PRO | godz. 10.30
  • Dystans HOBBY | godz. 10.38
  • Dystanse MINI / FAMILY | godz. 10.55

Pamiętajcie, aby wcześniej sprawdzić aktualny sektor startowy, można to zrobić tutaj: SEKTORY STARTOWE.

Nowe zawodniczki i zawodnicy (bez przydzielonego sektora) ustawiają się do ostatniego sektora na swoim dystansie (sektor nr 2 dla dystansu PRO, sektor nr 6 dla dystansu HOBBY, MINI – sektor wspólny, FAMILY – podział wg wieku).

Wyścigi dla dzieci KIDO

Na terenie miasteczka maratonu nie zabraknie również rywalizacji dla najmłodszych. Wyścigi KIDO rozpoczną się od godz. 11.30 (rejestracja w strefie KIDO od godz. 9.00).

Dzieci będą przydzielone do regulaminowych kategorii wiekowych, a trasy rywalizacji dopasowane do wieku i możliwości zawodniczek i zawodników. Dystans to jak zawsze trasy od 100 do 1000 metrów.

Wszyscy uczestnicy wyścigów dziecięcych KIDO otrzymują pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Parkingi

Dla uczestników maratonu dostępne będą parkingi w rejonie centrum miasta m.in. duży parking przy pływalni oraz centrum kultury (w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka maratonu).