Stadion UKS Pionier

ul. Mieszka I,
42-520 Dąbrowa Górnicza

Godziny otwarcia:
dzień przed maratonem: 17:00-19:00
w dniu maratonu: od godz. 8.00 do zakończenia imprezy.

Rejestracja zawodników:
na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY:
dzień przed maratonem: 17:00-19:00
w dniu maratonu: 8:00 – 10:30.

Zapisy w biurze zawodów
dzień przed maratonem: 17:00-19:00
w dniu maratonu: godz. 8.00 – 10.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci 7-8 lat oraz 9-11 lat
godz. 10.00 – 11.00

Ustawianie zawodników
w sektorach startowych
Na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY
godz. 11.00

Start maratonu
dystanse PRO, HOBBY, FAMILY
godz. 11.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat
godz. 11.50 – 12.20

Dekoracja
godz. 13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)
godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO

Konkurs
godz. 15.50 – finał konkursu dla zawodników

Na każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu, na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY, obowiązuje start sektorowy. Poszczególne sektory startują w odstępach czasowych wyznaczonych przez organizatora.

O rozstawieniu zawodników w sektorach startowych decydują wyniki osiągnięte od początku sezonu. Lista powstaje na podstawie wzoru i współczynnika dystansu, który został określony w REGULAMINIE.

Uwaga! Zawodnicy startujący pierwszy raz (nie posiadający jeszcze numeru startowego) ustawiają się do sektora 7 – dla dystansów PRO i HOBBY oraz do sektora 8 lub 9 (w zależności od wieku) – dla dystansu FAMILY. Nazwiska osób rejestrujących się pierwszy raz na Bike Atelier MTB Maraton są uzupełniane na bieżąco, pełna lista pojawi się po zakończeniu zapisów internetowych. Jeśli nie widzisz siebie na liście – napisz wiadomość na adres maraton@bikeateliermaraton.pl.

Podczas pierwszej edycji Bike Atelier MTB Maratonu o rozstawieniu zawodników w sektorach startowych decyduje klasyfikacja sektorowa obliczona po zakończeniu sezonu poprzedniego. W kolejnych wyścigach będzie ona podstawą do wyliczania sektora w połączeniu z punktami zdobytymi w sezonie poprzednim (na zasadach ogólnych, zgodnie z pkt. 12 Regulaminu).

Zawodnicy startujący pierwszy raz, którzy nie później niż na 3 dni przed wyścigiem udokumentują swoje osiągnięcia w innych wyścigach MTB, mogą za zgodą organizatora otrzymać prawo startu z wyższego sektora. Zgłoszenie z dokumentacją wyników należy przesłać na adres dariusz.lesniewski@bikeateliermaraton.pl.

UWAGA! Dokumentacja przedstawiająca dokonania zawodnika w innych zawodach powinna być kompletna i czytelna. Powinna zawierać link do strony z wynikami zawodnika oraz opis ułatwiający jego znalezienie i identyfikacje (miejsce na liście wyników, nr startowy, itp.). Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.

Trasa PRO


Trasa HOBBY/FAMILY


Pliki GPX do pobrania znajdują się na mapie pod znacznikiem “GPX” w niebieskim kółku.


Uwaga! Mapy przedstawione na stronie internetowej oraz dołączone do nich pliki GPX to materiał służący jedynie zapoznaniu się zawodników z przebiegiem trasy, w czasie rywalizacji należy jechać zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora.

Na trasie obowiązuje ruch częściowo ograniczony, co oznacza, że na drogach publicznych należy stosować się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego.

Oznaczenia tras

Na każdej z tras znajdą się oznaczenia, które będą prowadziły zawodników przez kolejne kilometry. Dla poszczególnych dystansów, tablice będą miały przyporządkowane kolory.

  • ŻÓŁTY – oznaczenia dla dystansu PRO
  • CZERWONY – oznaczenia dla dystansu HOBBY/FAMILY
  • ŻÓŁTO-CZERWONY – oznaczenia dla części wspólnej PRO oraz HOBBY/FAMILY
  • NIEBIESKI – oznaczenia dla wyścigów dziecięcych KIDDY

 

Dodatkowo na trasie będą umieszczone tablice informacyjne, których zadaniem jest m.in. ostrzeganie przed miejscami niebezpiecznymi, brakiem przejazdu, czy też zapowiadające bufety i rozjazd.

Rozjazd

Bufety

Limity czasowe

Limit wjazdu na trasę PRO 12:40
Od rozjazdu do 1 Bufetu – PRO 13:30
Od 1 Bufetu do 2 Bufetu – PRO 15:00
Limit wjazdu na Metę – PRO/HOBBY/FAMILY 16:30

Mapka miasteczka

Poznaj Dąbrowę Górniczą

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej sa przygotowane nagrody specjalne. Klasyfikacja będzie prowadzona na dystansach PRO oraz  HOBBY osobno dla najstarszej zawodniczki oraz najstarszego zawodnika.

Sponsorem nagród specjalnych jest Poliklinika Dąbrowska Prinn Sp. z o.o. 

Położona na południu Polski Dąbrowa Górnicza jest najbardziej rozległym pod względem powierzchni miastem województwa śląskiego. Nie brakuje tu jednak terenów zielonych i licznych miejsc sprzyjających rekreacji.

Nasz maraton rozpoczniemy tym razem w nowym miejscu, na terenach rekreacyjnych przy zbiorniku Pogoria III.

Dąbrowa Górnicza to jedno z największych w Polsce miast pod względem powierzchni. Pomimo wciąż działających tam obiektów przemysłowych, powinno być kojarzone przede wszystkim z terenami zielonymi, jeziorami oraz atrakcjami turystycznymi.

Cztery jeziora Pogoria, określane mianem Pojezierza Dąbrowskiego to wymarzony teren nie tylko dla wędkarzy, żeglarzy, windsurferów, ale też rowerzystów, rolkarzy, obserwatorów ptactwa i dzikiej przyrody, a zimą również dla miłośników biegów narciarskich. Doskonale przygotowana infrastruktura wypoczynkowa, wraz z bazą noclegowa, pozwalają miło spędzić czas zarówno w samym sercu miasta, jak również na terenie jezior czy Pustyni Błędowskiej (jedyny w Polsce obszar śródlądowy, na którym występują wydmy). Ponad 80 km tras rowerowych pozwolą odkryć uroki tej części Zagłębia z perspektywy siodełka rowerowego.

W Dąbrowie Górniczej działa jeden z największych parków wodnych w województwie śląskim – Nemo. Do dyspozycji gości są 4 baseny, zjeżdżalnie, sauny, brodziki dla dzieci, grota solna, siłownia, gabinet masażu, a nawet kręgielnia.

Również miłośnicy zabytków i kultury znajdą w Dąbrowie Górniczej coś dla siebie, za sprawą budowli z XVII, XVIII i XIX wieku oraz licznych spektakli teatralnych, występów muzycznych i kabaretowych, które odbywają się w Pałacu Kultury Zagłębia oraz hali „Centrum”.

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza