Na każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu obowiązuje start sektorowy. Sprawdź swój aktualny sektor i znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące startu.

Sprawdź sektor startowy

Skorzystaj z wyszukiwarki lub otwórz listę sektorową w nowym oknie.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

Jak działają sektory?

Linia startu podzielona jest na sektory w których ustawiają się zawodnicy. Przy wejściu do każdego z nich znajdziesz tabliczkę z odpowiednią informacją. Zawodnicy z poszczególnych sektorów ruszają na trasę z odstępach czasowych (najczęściej co 2 minuty). Dzięki temu jest bezpieczniej i panuje mniejszy tłok na pierwszych kilometrach rywalizacji.

Jak przydzielane są sektory?

Im lepszy wynik, tym wyższy sektor w kolejnych maratonach – tak można w skrócie określić zasady przydzielania sektorów. Premiujemy tych, którzy jeżdżą regularnie, a jednocześnie walczą o jak najlepszy wynik. Szczegóły znajdziesz w regulaminie – Sektory startowe – zasady.

Z którego sektora staruję?

Jeśli startujesz na dystansie HOBBY lub PRO przed każdym startem koniecznie sprawdź swój sektor startowy. Możesz to zrobić tutaj lub zaglądając na mktime.pl/sektory (skorzystaj z wyszukiwarki w poszukiwaniu swojego nazwiska). Pamiętaj, że po każdej edycji, dzięki osiągniętym wynikom Twój sektor może się zmienić.

 

W przypadku startu na dystansie FAMILY obowiązują następujące podziały na sektory:

  • Sektor FAMILY 1 – dystans FAMILY kategoria wiekowa 12-13 lat
  • Sektor FAMILY 2 – dystans FAMILY kategoria wiekowa do lat 9 oraz 10-11 lat

Z osobnego sektora startują uczestnicy maratonu na dystansie MINI (sektor MINI).

Startuję pierwszy raz i nie ma mnie na liście?

Nie ma się o co martwić – jeszcze nie jesteś uwzględniona / uwzględniony w klasyfikacji sektorowej. Jeśli planujesz start na dystansie PRO lub HOBBY ustaw się do ostatniego sektora – to miejsce dla nowych zawodników.

Czy przy pierwszym starcie mogę dostać wyższy sektor?

Tak, zawodnicy startujący pierwszy raz, którzy nie później niż na 3 dni przed wyścigiem udokumentują swoje osiągnięcia w innych wyścigach MTB, mogą otrzymać prawo startu z wyższego sektora.  Zgłoszenie z dokumentacją wyników należy przesłać na adres sektory@bikeateliermaraton.pl.

Uwaga! Dokumentacja przedstawiająca dokonania zawodnika w innych zawodach powinna być kompletna i czytelna. Powinna zawierać link do strony z wynikami zawodnika oraz opis ułatwiający jego znalezienie i identyfikację (miejsce na liście wyników, nr startowy, itp…).

Co się stanie jeśli wystartuję z niewłaściwego sektora?

W przypadku, gdy zawodnik wystartuje z wyższego sektora niż był uprawniony może otrzymać karę czasową (doliczaną do ostatecznego rezultatu). Warto więc sprawdzić sektor przed ustawieniem się na starcie, aby uniknąć takich niespodzianek :)

Potrzebujesz więcej szczegółów?

Sprawdź zapisy w regulaminie dotyczące sektorów startowych.